Turn your device to visualize this web

Tots els espectacles

Montjuïc 17/18

Espai Lliure / 20/10 a 12/11

a partir de Llàgrimes de sal
de Lidia Tilotta i Pietro Bartolo
adaptació Anna Maria Ricart
direcció Miquel Gorriz

25 a 29/10

de Bernardo Atxaga
versió i direcció Calixto Bieito
cia. Teatro Arriaga Antzokia

7 a 26/11

de Ramon Llull
adaptació i direcció Marc Rosich
composició musical Clara Peya cia. Teatre Obligatori

15/11 a 10/12

a partir de l'obra de
Friedrich von Schiller 
versió i direcció Sergi Belbel

Espai Lliure - 21/11 A 17/12

de David Cirici
adaptació i direcció cia.
Thomas Noone Dance
El Lliure dels nens

13 de gener

coordinació i direcció Montse Colomé i Anna Llopart

22/12

recital de Xavier Sabata
Dani Espasa
orquestra Vespres d’Arnadí

9/01

música Hans Krása
llibret Adolf Hoffmeister
cia. Els Pirates Teatre & Grup Instrumental bcn216 & Comusitària

19 A 21/01

música Kris Defoort
llibret Laurent Gaudé
direcció artística Philippe de Coen direcció escènica Fabrice Murgia
cia. Compagnie Feria Musica

23 A 25/01

de John Cassavetes
dramatúrgia Elke Janssens
direcció Jan Lauwers

14/02 A 18/03

Comfort Me with Apples
de Nell Leyshon
direcció Fernando Bernués

16/02 A 11/03

dramatúrgia i direcció Pablo Messiez
cia. La Kompanyia Lliure

5 A 29/04

de Henry Miller
direcció Ramon Simó

11/04 A 12/05

a partir d'Eurípides
versió Lluís Pasqual 
i Alberto Conejero
direcció Lluís Pasqual

Espai Lliure / 12 i 13/05

dramatúrgia i direcció Clàudia Cedó
cia. Escenaris Especials
NOSaltres - mostra de teatre inclusiu

17, 18 i 19/05

de Jean Racine
direcció Lluís Pasqual

25 i 26/05

de Yaron Lifschitz
cia. Circa

30/05 A 10/06

dramatúrgia i direcció Juan Carlos Martel Bayod
NOSaltres - mostra de teatre inclusiu

7 A 30/06

text i direcció Lluís Pasqual
cia. La Kompanyia Lliure

Gràcia 17/18

14/09 a 8/10

de William Shakespeare
versió i direcció Pau Carrió
cia. La Kompanyia Lliure

26 a 29/10

de Mark Lockyer
direcció Ramin Gray
cia. Actors Touring Company

7 a 12/11

direcció escènica Moisès Maicas 
coreografia Cesc Gelabert

17, 18 i 19/11

de Jean-Claude Grumberg
direcció Lluís Pasqual
cia. La Kompanyia Lliure

1, 2 i 3/12

de Bruno Fornasari
direcció Lluís Pasqual
cia. La Kompanyia Lliure

15, 16 i 17/12

d’Anton Txékhov
direcció Lluís Pasqual
cia. La Kompanyia Lliure

21/12 A 14/01

direcció Martí Torras Mayneris
direcció musical Pep Pascual
cia. Rhum i cia.

18/01 A 4/02

a partir de la peça de
Friedrich Dürrenmatt
dramatúrgia i direcció 
Jordi Palet i Puig
cia. Farrés brothers i cia.
amb Vicky Peña

7 A 25/02

text i direcció Fabrice Murgia
adaptació Borja Ortiz de Gondra

12 de febrer

lectures dramatitzades sobre el procés d'independència de Catalunya
coordinació Joan Yago

19 de febrer

lectures dramatitzades sobre el procés d'independència de Catalunya
coordinació Joan Yago

2 A 4/03

creació i direcció Alícia Gorina
cia. Indi Gest

21/03 A 15/04

de Mariana de Althaus
direcció Carol López

10 A 12/05

creació i direcció Didier Ruiz
cia. La compagnie des Hommes
NOSaltres - mostra de teatre inclusiu

16/05 A 3/06

de Yeşim Özsoy
dramatúrgia Carles Batlle
direcció Joan Arqué Solà
NOSaltres - mostra de teatre inclusiu

8 A 22/06

creació i direcció Espai Dual
cia. Espai Dual

col·laboradors de La Kompanyia Lliure

mitjans patrocinadors

entitat concertada amb

Custom Search 2